تا 31 خرداد 90:

مهلت ارسال آثار به همايش بين‌المللي دكترين مهدويت تمديد شد

خبرگزاری آينده روشن , 24 خرداد 1390 ساعت 12:08

مسوول دبيرخانه هفتمين همايش بين‌المللي دكترين مهدويت اعلام كرد: مهلت ارسال آثار به اين همايش تا پايان خرداد ماه جاری تمديد شد.


حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلي موسوي‌ نسب در گفتگو با اندیشه آینده روشن افزود: تاکنون در بخش مقاله‌های فارسی 150 مقاله به این دبیرخانه ارسال شده و در بخش بین الملل (مقاله‌های غیر زبان فارسی) در حال حاضر 68 مقاله وصول شده که 28 مقاله از این تعداد پذیرش شده است.

مسوول دبیرخانه هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از شرکت اندیشمندان پنج قاره جهان در این همایش خبر داد و گفت: افراد علاقه مند برای شرکت در این همایش می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی همایش بین المللی دکترین مهدویت در بخش ثبت نام ، «برگه ثبت نام» را تکمیل و یا به دبیرخانه این همایش به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه 25، پلاک 27، دبیرخانه دایمی همایش بین المللی دکترین مهدویت مراجعه کنند و یا در قم با تلفن ۷۸۳۳۷۱۴ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه هفتمین دوره این همایش با موضوع «رسانه، جامعه و حکومت زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارها» برگزار می‌شود، گفت: این همایش در سه محور «زمینه‌سازی»، «رسانه و زمینه‌سازی» و «راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه‌ساز» برگزار می‌گردد.

موسوی‌نسب اظهار داشت: هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه سال جاری (مصادف با ۱۲ و ۱۳ شعبان المعظم) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما (تهران، بزرگراه شهید چمران) توسط موسسه آینده روشن (پِژوهشکده مهدویت) برگزار می‌شود.

مسوول دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به این کلام مقام معظم رهبری (دامت برکاته) که می‌فرمایند: «امروز رسانه‌ها در دنیا فکر، فرهنگ، رفتار و در حقیقت هویت فرهنگی انسان ها را القا می کنند و تعیین کننده هستند.»، اظهار داشت: مؤسسۀ آیندۀ روشن (پژوهشکده مهدویّت) بعنوان نهادی حوزوی با توجه به ضرورت زمینه سازی و تحقق جامعه منتظر، اهمیت فرهنگ و نقش خطیر رسانه در فرهنگ‌سازی و ایجاد جامعه زمینه ساز، موضوع هفتمین همایش بین‏المللی دکترین مهدویت را به «راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز» اختصاص داده است.

وی افزود: از این رو از همه فرهیختگان و اندیشمندان داخلی و خارجی دعوت می‌شود ما را در این امر حیاتی با ارایه مقالات ارزشمند یاری رسانند.

سرپرست معاونت بین الملل موسسه آینده روشن، محورهای این همایش را سه مورد عنوان کرد و افزود: محور اول این همایش با موضوع زمینه سازی به بحث در مورد زمینه سازی رسالت منتظران، موانع و آسیب‌های زمینه سازی، ولایت فقیه و زمینه سازی، نقش حوزه و دانشگاه در زمینه سازی و شاخص‌های فرهنگی جامعه و حکومت زمینه ساز می‌پردازد.

وی ادامه داد: محور دوم نیز در موضوع رسانه و زمینه سازی مباحثی در مورد رسانه و فرهنگ، ظرفیت‌ها و محدودیت های رسانه، موانع و آسیب های رسانه، غرب، رسانه و زمینه سازی، مبانی، اهداف و شاخص‌های رسانه زمینه ساز و کارکردهای رسانه زمینه ساز را مطرح می‌کند.

مسوول دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت با اشاره به اینکه محور سوم این همایش با موضوع راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز است، گفت: راهبردها و راهکارهای رسانه برای ایجاد جامعه زمینه ساز، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مواجهه با جنگ نرم، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مقابله با آسیب های فرهنگی مباحثی است که پژوهشگران می‌توانند در این بخش به تحقیق و ارایه مقاله در مورد آن بپردازند.

موسوی نسب گفت: پژوهشگران می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر درباره این همایش و نحوه ارسال آثار در قم با تلفن‌ ۷۸۳۳۷۱۴ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع رسانی این همایش به نشانی www.mahdaviat-conference.com مراجعه و یا با رایانامه (ایمیل) maqaleh@brightfuture.ir مکاتبه کنند.

وی افزود: علاقه مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه دایمی همایش واقع در قم، خیابان شهدا، کوچه ۲۵، پلاک ۲۷، ساختمان شماره دو موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت)، دبیرخانه دایمی همایش بین المللی دکترین مهدویت ارسال کنند.

موسوی نسب خاطرنشان کرد: پژوهشگران مهدوی برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مقالات دوره های قبل این همایش می توانند از تارنمای (سایت) همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی است، استفاده کنند.

انتهای پیام/گ/


کد مطلب: 610

آدرس مطلب: http://www.ayandehroshan.com/vdcakwni149n6.5k4.html

مؤسسه آينده روشن
  http://www.ayandehroshan.com