صفحه نخست دربارۀ ما تماس با ما پیوندها RSS کل مطالب
پنجشنبه 1 آبان 1399     Thursday 22 October 2020
پنجشنبه 8 ارديبهشت 1390
کارگاه تخصصی رحماندوست برای هنرمندان ملیکا و انتظار نوجوان
کارگاه تخصصی رحماندوست برای هنرمندان ملیکا و انتظار نوجوان

مصطفی رحماندوست از شاعران معاصر کشور، صبح امروز برای هنرمندان فعال در نشریه‌های مهدوی موسسه آینده روشن (مجلات انتظار نوجوان، ملیکا و ماهک) کارگاه تخصصی برگزار کرد.

به گزارش آینده روشن، در این کارگاه آموزشی که جمعی از هنرمندان قمی شاغل در نشریات تخصصی حوزه انتظار و کودک (ملیکا، ماهک و انتظار نوجوان) فعالیت می کنند، حضور داشتند و با وی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رحماندوست در این نشست گفت: تبلیغ امر دین یکی از فعالیت های فرهنگی است که از دیرباز تا امروز با وجود تغییر الگوهای ساختاری و شکلی در اکثر جوامع مورد توجه قرار گرفته است و همانگونه که در فرهنگ اسلامی، فعالیت های خاصی در این حوزه صورت گرفته، در غرب نیز این فعالیت ها به شکل گسترده تری در حال اجراست.

وی افزود: نشریات دینی در کشور باید تلاش کنند ضمن حفظ اصالت کاری، معارف دینی را به شکلی ظریف و ملموس و به طور غیر مستقیم به کودکان انتقال دهند، زیرا این شکل از انتقال مفاهیم، در طول زمان به بارور شدن افکار دینی آنان منجر می شود.

این شاعر برجسته کشور با بیان این مطلب که قرار نیست، هر شعر و داستان دینی مخصوص، به طور مستقیم به ذکر اسامی دینی اقدام کند، اظهارداشت: در مرحله اول باید روح سپاسگزاری و شکرگزاری را در روح کودکان ونوجوانان زنده کنیم در این روش بدون اینکه از القاب و اسامی مذهبی صرف استفاده کنیم آنان را به طور مستقیم الحمدالله رب العالمین را آموزش داده ایم.

وی افزود: آموزش اسامی و القاب دینی زمانی تاثیرگذار است که زمینه های علاقه به این مفاهیم را به شکلی ایجاد کنیم که ماندگاری آنها بیشتر باشد و به شکلی نباشد که در دوران جوانی و اوج پرسشگری، پاسخی برای اعتقادات بی پشتوانه ای که به دلیل ضعف آموزشی پیدا کرده است، خود را گمراه ببیند.

انتهای پیام/ گ/

کد مطلب : 593
اظهار نظر درباره اين مطلب
آدرس ايميل  
نظر شما  
 نمايش آدرس ايميل
ارسال اين مطلب به دوستان
ارسال اين مطلب به دوستان
دريافت فايل مطلب
دريافت فايل مطلب
نسخه قابل چاپ
نسخه قابل چاپ