صفحه نخست دربارۀ ما تماس با ما پیوندها RSS کل مطالب
دوشنبه 4 شهريور 1398     Monday 26 August 2019
جمعه 27 خرداد 1390
تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س):
فعالان مهدوی با مراجع پیوند دایمی داشته باشند
فعالان مهدوی با مراجع پیوند دایمی داشته باشند

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) بر لزوم ارتباط دایمی و پیوند همیشگی فعالان مهدوی با مراجع عظام تقلید تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار با اعضای هیات علمی هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، گفت: مهدویت بعنوان یکی از ارکان دین ماست و همیشه بحث امامت و جانشینی برای امام در هر دوره ای از حیات امامان ما محل بحث بوده است.

وی افزود: بحث امامت و خلیفه الله، همیشه مساله چالشی بوده و مسایل متعددی را در تاریخ اسلام و جهان به وجود آورده است، در این عرصه انسان های بسیار قوی از نظر بصیرت و تقوا هستند که می توانند با تشخیصی درست جان سالم به در برده و امام اصلی را یاری کنند.

سعیدی تصریح کرد: مساله مهدویت به خودی خود محل بحث های بسیاری در میان مردم است، ولی نباید کارهایی انجام داد که در بحث مهدویت با موانع خود ساخته مواجه شویم.

وی با ذکر اینکه بسیاری از چالش ها در مسیر امام شناسی، محل امتحان های بزرگ برای بندگان خداست، اظهار داشت: طبیعی است که عده ای می خواهند در بحث مهدویت دست به مصادره های شخصی و مرامی بزنند که البته در این مسیر تجربه های تاریخی بسیاری نیز دارند، منتها باید در این مسیر هوشمندانه و با تدبیر رفتار کرد.

امام جمعه موقت قم گفت: بحث مهدویت با این بحث ها و ظرفیت ها همیشه مورد توجه بوده و دشمن برای خنثی کردن این ظرفیت ها بیشترین تلاش خود را مصروف ساخته است.

سعیدی خاطرنشان کرد: تلاش در حوزه مهدویت چه در حوزه هنر، پژوهش و آموزش باید با رعایت تمام موازین باشد تا آسیب بیشتری از این جهت وارد نشود.

وی خطاب به فعالان حوزه مهدویت و برگزارکنندگان همایش بین المللی دکترین مهدویت، یادآور شد: شما فعالان مهدویت باید با مراجع و علمای عظام حوزه پیوند دایمی داشته باشید، نه اینکه به چند دیدار در سال بسنده کنید، زیرا تنها در سایه پیوند دایمی با مراجع است که می توانید درباره شبهات و حوادث مستحدثه بخوبی پاسخگو باشید و بهترین پاسخ را ارایه کنید.

امام جمعه قم اظهارداشت: امیدواریم با عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج) به همه فعالان در این عرصه اخلاص عطا کند و همه باید با اخلاص در این حوزه کار کنند تا آسیب ها در این عرصه به حداقل برسد.

همچنین در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود پورسیدآقایی دبیر هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت گزارشی از برنامه های این همایش ارایه داد.

هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه سال جاری (مصادف با ۱۲ و ۱۳ شعبان المعظم) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما (تهران، بزرگراه شهید چمران) توسط موسسه آینده روشن (پِژوهشکده مهدویت) برگزار می‌شود. نشانی پایگاه اطلاع رسانی این همایش www.mahdaviat-conference.com است.

انتهای پیام/گ/

کد مطلب : 611
اظهار نظر درباره اين مطلب
آدرس ايميل  
نظر شما  
 نمايش آدرس ايميل
ارسال اين مطلب به دوستان
ارسال اين مطلب به دوستان
دريافت فايل مطلب
دريافت فايل مطلب
نسخه قابل چاپ
نسخه قابل چاپ