صفحه نخست دربارۀ ما تماس با ما پیوندها RSS کل مطالب
شنبه 3 آبان 1399     Saturday 24 October 2020
دوشنبه 9 خرداد 1390
مسوول دبیرخانه هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت خبر داد:
شرکت اندیشمندان پنج قاره جهان در همایش بین‌المللی دکترین مهدویت
شرکت اندیشمندان پنج قاره جهان در همایش بین‌المللی دکترین مهدویت

مسوول دبیرخانه هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از شرکت اندیشمندان پنجج قاره جهان در این همایش خبر داد.

به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی موسوی نسب گفت: هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، امسال با موضوع «رسانه، جامعه و حکومت زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارها» برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش در سه محور «زمینه‌سازی»، «رسانه و زمینه‌سازی» و «راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه‌ساز» برگزار می‌گردد.

مسوول دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت اظهارداشت: پس از اتمام همایش ششم، اعضای هیات علمی و مسوولان همایش بین المللی دکترین مهدویت رویکرد همایش بعدی را رسانه تعیین کرده و پس از آن به انتشار و توزیع فراخوان همایش در اینترنت، سطح شهر و مراکز علمی کشور کردند.

وی افزود: با توجه به تخصصی تر شدن موضوع همایش در بخش داخلی با وجود باقی ماندن زمان ارسال مقالات، به صورت آزاد تعداد 10 مقاله به دبیرخانه رسیده است و 100 مقاله به استادان و فرهیختگان این موضوع (رسانه) سفارش داده شده است.

موسوی نسب خاطرنشان کرد: در بخش بین الملل این همایش تاکنون 87 مقاله به دبیرخانه رسیده که 61 اثر مورد قبول قرار گرفته، از این تعداد 74 خلاصه مقاله و 27 مقاله کامل است.

وی گفت: مقالات رسیده به دبیرخانه از 27 کشور و پنج قاره جهان می باشد و تعداد شرکت کنندگان زن خارجی این همایش 17 نفر می باشد.

مسوول دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت اظهارداشت: از نظر درجه علمی شرکت کنندگان این همایش باید گفت، 44 نفر دکترا، 12 نفر کارشناسی ارشد، 14 نفر کارشناسی و هفت نفر حوزوی به این همایش اثر ارایه کرده اند.

وی افزود: هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه سال جاری (مصادف با ۱۲ و ۱۳ شعبان المعظم) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما (تهران، بزرگراه شهید چمران) توسط موسسه آینده روشن (پِژوهشکده مهدویت) برگزار می‌شود.

مسوول دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به این کلام مقام معظم رهبری (دامت برکاته) که می‌فرمایند: «امروز رسانه‌ها در دنیا فکر، فرهنگ، رفتار و در حقیقت هویت فرهنگی انسان ها را القا می کنند و تعیین کننده هستند.»، اظهار داشت: مؤسسۀ آیندۀ روشن (پژوهشکده مهدویّت) بعنوان نهادی حوزوی با توجه به ضرورت زمینه سازی و تحقق جامعه منتظر، اهمیت فرهنگ و نقش خطیر رسانه در فرهنگ‌سازی و ایجاد جامعه زمینه ساز، موضوع هفتمین همایش بین‏المللی دکترین مهدویت را به «راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز» اختصاص داده است.

وی افزود: از این رو از همه فرهیختگان و اندیشمندان داخلی و خارجی دعوت می‌شود ما را در این امر حیاتی با ارایه مقالات ارزشمند یاری رسانند.

سرپرست معاونت بین الملل موسسه آینده روشن، محورهای این همایش را سه مورد عنوان کرد و افزود: محور اول این همایش با موضوع زمینه سازی به بحث در مورد زمینه سازی رسالت منتظران، موانع و آسیب‌های زمینه سازی، ولایت فقیه و زمینه سازی، نقش حوزه و دانشگاه در زمینه سازی و شاخص‌های فرهنگی جامعه و حکومت زمینه ساز می‌پردازد.

وی ادامه داد: محور دوم نیز در موضوع رسانه و زمینه سازی مباحثی در مورد رسانه و فرهنگ، ظرفیت‌ها و محدودیت های رسانه، موانع و آسیب های رسانه، غرب، رسانه و زمینه سازی، مبانی، اهداف و شاخص‌های رسانه زمینه ساز و کارکردهای رسانه زمینه ساز را مطرح می‌کند.

مسوول دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت با اشاره به اینکه محور سوم این همایش با موضوع راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز است، گفت: راهبردها و راهکارهای رسانه برای ایجاد جامعه زمینه ساز، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مواجهه با جنگ نرم، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مقابله با آسیب های فرهنگی مباحثی است که پژوهشگران می‌توانند در این بخش به تحقیق و ارایه مقاله در مورد آن بپردازند.

موسوی نسب گفت: پژوهشگران می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر در قم با تلفن‌ ۷۸۳۳۷۱۴ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع رسانی این همایش به نشانی www.mahdaviat-conference.com مراجعه و یا با رایانامه (ایمیل) maqaleh@brightfuture.ir مکاتبه کنند.

وی افزود: علاقه مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه دایمی همایش واقع در قم، خیابان شهدا، کوچه ۲۵، پلاک ۲۷، ساختمان شماره دو موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت)، دبیرخانه دایمی همایش بین المللی دکترین مهدویت ارسال کنند.

موسوی نسب خاطرنشان کرد: پژوهشگران مهدوی برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مقالات دوره های قبل این همایش می توانند از تارنمای (سایت) همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی است، استفاده کنند.
 
انتهای پیام/ گ/

کد مطلب : 603
اظهار نظر درباره اين مطلب
آدرس ايميل  
نظر شما  
 نمايش آدرس ايميل
ارسال اين مطلب به دوستان
ارسال اين مطلب به دوستان
دريافت فايل مطلب
دريافت فايل مطلب
نسخه قابل چاپ
نسخه قابل چاپ