صفحه نخست دربارۀ ما تماس با ما پیوندها RSS کل مطالب
يکشنبه 22 تير 1399     Sunday 12 July 2020
سه شنبه 18 مرداد 1390
نخستین شماره پژوهشهای مهدوی منتشر شد
نخستین شماره پژوهشهای مهدوی منتشر شد

نخستین شماره فصلنامه علمی-تخصصی مهدویت با نام پژوهشهای مهدوی منتشر شد. این فصلنامه با درجه‌ی علمی – تخصصی در گستره‌ی مباحث مهدویت فعالیت می‌کند.

این نشریه با مدیر مسئولی حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود پورسیدآقایی و سردبیری نصرت الله آیتی و هیأت تحریریه شامل اساتید و پژوهش‌گران مهدوی توسط مؤسسه آینده روشن پژوهشکده مهدویت منتشر می‌شود.

پرسش اصلی بشر نوشته‌ فرامرز سهرابی، امام حافظ شریعت نوشته محسن میرزا پور، تجلی و ظهور امام زمان در هستی نوشته حسن علی پور، احتیاط در دین، نقد مستند ظهور بسیار نزدیک است نوشته دکتر جواد جعفری، جایگاه نشانه‌های ظهور در هندسه دین نوشته نصرت الله آیتی از جمله مقالات منتشر شده در شماره نخست این فصلنامه مهدوی است.

از دیگر مقالات این نشریه مدیریت پیام‌های مهدوی در فراسیستم ارتباطات دینی نوشته مرضیه حاجی هاشمی، نگاهی به رخدادهای آخر الزمان نوشته دکتر علی نصیری، معیارهای درستی داستان‌های دیدار با امام زمان نوشته حسن ملایی، مبانی هزاره گرایی در مسیحیت نوشته جواد قاسمی، پیشینه و روش تألیف درباره‌ی مهدویت نوشته عرفان محمود، ترجمه محمد جواد برهانی و بهار بی‌خزان؛ کتاب‌شناسی و نسخه‌شناسی آثار مهدوی علامه بهاری نوشته احمد رنجبری حیدرباغی است.

در بخشی از سرمقاله می‌خوانیم :
امروزه که شیطان با تمام سواره و پیاده‌ی انسی و جنی‌اش جبهه‌های جدیدی در برابر جبهه‌ی حق گشوده است و هر روز از لشکرگاه او با ادععای مهدویت یا ارتباط با امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف یا گره‌گشایی از کار خلایق، یا عرفان و معنویت و ... ساز تازه‌ای به گوش می‌رسد، باید همیتی دو چندان کرد و در برابر هر جبهه، جبهه‌ای گشود و هر حمله‌ای را با حمله‌ای پاسخ داد، بل‌که مهاجم بود و اگر جبهه شیطان برای تخریب اندیشه مهدویت یا تحریف و بی‌خاصیت جلوه دادن آن تمام همت خود را به کار بسته است، ارادت‌مندان به امام مهدی نیز باید برای دست‌یابی به معرفتی عمیق‌تر نسبت به این گوهر بی‌بدیل و دفاع و جانب‌داری از آن و تبلیغ و نشر آن همتی مضاعف به کار بندند.

کد مطلب : 649
اظهار نظر درباره اين مطلب
آدرس ايميل  
نظر شما  
 نمايش آدرس ايميل
ارسال اين مطلب به دوستان
ارسال اين مطلب به دوستان
دريافت فايل مطلب
دريافت فايل مطلب
نسخه قابل چاپ
نسخه قابل چاپ